Close
MAJÓWKA – JAK TO ZAWSZE PIĘKNIE BRZMI

MAJÓWKA – JAK TO ZAWSZE PIĘKNIE BRZMI

Zwłaszcza w tym roku, kiedy majówka fantastycznie wypada – jeśli dobrze pokombinujemy, czeka nas dziewięć dni słodkiego lenistwa lub realizacja wiecznie odkładanego remontu ☺

Ale nawet w takiej sytuacji otwarcie sezonu grillowo-działkowego jest obowiązkowe. Będę przyjeżdżał do każdego z osobna i sprawdzał, czy grill jest rozpalony. Ha, ha! Również z dobrym winem, zaproście rodzinę lub przyjaciół i oczywiście życzę smacznego!

Skoro otwarcie sezonu, trzeba to koniecznie uczcić! A jakie wina najlepiej się do tego nadają? Oczywiście bąble! Villa Bellucci Prosecco będzie idealne na rozpoczęcie udanej majówki – żywe, radosne bąbelki, a samo wino niezwykle orzeźwiające i bardzo kwiatowe w aromacie, przez co jakże przyjemne w obsłudze. Nic, tylko otwierać i cieszyć się nieśpiesznie.

Nie wiem, jak wam, ale mnie majówka zawsze kojarzy się z wiosenną sałatką, koniecznie z fetą, ogórkami i pomidorami, która leży na stole obok grillowanych mięs. Bez niej po prostu się nie obejdzie. Nie i koniec. A do niej najlepszym kompanem będzie Zensa Pinot Grigio Organic, wino równie świeże, chrupkie i apetyczne jak wiosenna sałatka, pełne smaków i aromatów brzoskwiń, skórki cytrynowej i pomelo.

Zawsze, kiedy robi się trochę chłodniej, sięgamy po wina otulające, rozgrzewające, konfiturowe, głównie takich szczepów jak negroamaro, shiraz czy primitivo. Dlaczego na majówkę mielibyśmy z tego rezygnować? I tu pojawia się cudowne rozwiązanie problemu – Zensa Rose! Włoskie, różowe wino na bazie primitivo i negroamaro, które wiosną i latem będzie nas cieszyć równie mocno, jak jego głęboko czerwona wersja. Zensa Rose pachnie różami i poziomkami, a w smaku oferuje nam nuty arbuza oraz soczystych, dojrzałych truskawek.

A jeżeli bardziej interesuje was mięsna część suto zastawionego stołu na tarasie, a zwłaszcza ociekająca marynatą grillowana karkówka lub dobrze wysmażony stek, podajcie do nich wino Trapiche Malbec mięsiste, soczyste, pełne nut jeżyn i wiśni oraz delikatnych nut dębowej beczki, w której leżakowało. Świetnie sobie poradzi z takimi mięsnymi przeciwnikami i sprawi, że będą smakować jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close