Close
NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY ];->

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY ];->

Panama to nieduże państwo w Ameryce Środkowej. Mimo skromnych rozmiarów może pochwalić się bogatą fauną i florą. Ponad 60 procent powierzchni tego kraju jest porośnięte lasem deszczowym, który jest domem dla wielu zagrożonych gatunków roślin.

Do najważniejszych możemy zaliczyć orchidee, palmy, bambusy, kauczukowiec, kawę i banany.

Panama to raj dla miłośników dzikiej przyrody. Fauna również jest bardzo różnorodna.

Można tu spotkać między innymi pumy, tapiry, tukany, papugi, kolibry, małpy i leniwce. Co ciekawe, rzadkie rośliny i zwierzęta spotkamy nawet w stolicy Panamy, także Panamie. To miasto jest pełne kontrastów. Obok drapaczy chmur przywodzących na myśl filmy o dalekiej przyszłości zobaczymy dżunglę praktycznie w środku miasta! Park Metropolitano, bo tak nazwano to miejsce, ma tylko kilka specjalnie poprowadzonych ścieżek. Resztę terenu pozostawiono przyrodzie. Można tu spotkać leniwce, ostronosy oraz inne gatunki ptaków, motyli, gadów i płazów. Wiele z nich jest unikalnych dla regionu, co sprawia, że Panama to niezwykle ważne miejsce dla zachowania dziedzictwa naturalnego Ameryki Środkowej.

Tuż obok tych wiecznie zielonych lasów odkrywamy drugie oblicze tego jakże ciekawego miasta.

Panama słynie z bogatego życia nocnego, oferując wiele opcji rozrywki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Casco Viejo to jedna z najbardziej popularnych dzielnic nocnych, z licznymi klubami i barami. W wielu z tych miejsc możemy liczyć na muzykę na żywo DJ-ów, niektóre mają nawet bary na dachach z pięknymi widokami na miasto. W tej okolicy znajduje się też kilka kasyn, w których spróbujesz szczęścia. Tu możesz też posmakować kolejnego panamskiego skarbu, jakim jest rum. Kraj ten słynie bowiem z produkcji jednego z najlepszych rumów na świecie. Jeśli szukasz rumu łagodnego, a jednocześnie bogatego w smaki, który chociaż w wyobraźni pozwoli ci przenieść się do tego wielobarwnego miejsca, polecam The Demon’s Share 12YO.

Nazwa tego rumu nawiązuje do angel’s share, czyli tzw. działki dla aniołów. To część alkoholu, która wyparowuje podczas starzenia w beczkach. Mówi się, że ten alkohol anioły zabierają dla siebie, pozostawiając resztę dla nas, śmiertelników. W Demon’s Share uważa się jednak, że anioły nie piją wiele, i tylko prawdziwi koneserzy, jakimi są demony, docenią tę najlepszą część rumu. Demon’s Share jest inspirowany bogatym nocnym życiem Panamy, ludźmi, którzy czerpią z życia pełnymi garściami, pięknem przyrody i wszystkim, co można spotkać tylko tam.

Z rumem Demon’s Share wiąże się pewna legenda, która opowiada o siedmiu demonach zamieszkujących Panamę. Wszystkie kochają rum, są bardzo bystre, wesołe, miłe, lekko roztargnione, a czasem bywają trochę złośliwe ;). Strzegą rumu. To ich praca. W wolnych chwilach uprawiają sport, głównie parkour i nocne życie. Wieczorami można je spotkać w klubach lub na ulicach Panamy, gdzie strzegą rumu przed aniołami i siedzą razem, popijając ten trunek. Każdy z demonów jest wyjątkowy. Wszystkie są beztroskie, ale w stu procentach oddane pracy. Ich misja polega na tym, żeby życie uczynić bardziej bubbly, sparkling i glittery!

The Demon’s Share 12YO

Rum dojrzewający przez 12 lat w beczkach z amerykańskiego dębu. Bardzo dobrze zbalansowany. W nosie wyczujemy aromaty cynamonu, wanilii, zielonych jabłek i drewna. Smak jest bogaty, pełen słodkich przypraw z nutami skóry w akompaniamencie cytrusów, wanilii, kawy i delikatnych drzewnych nut. To rum idealny na każdą okazję, na spotkanie z przyjaciółmi, na szaloną imprezę, a nawet romantyczną randkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close