Close
Szampany gosset – Kultowe wina świata

Szampany gosset – Kultowe wina świata

Szampan to napój władców, prezydentów, celebrytów i gwiazd?
Na szczęście nie tylko. Właśnie szampanem celebrujemy ważne okazje: urodziny, imieniny, awans, rocznice. Butelkę tego trunku rozbijamy o burtę nowej łodzi, aby ją „ochrzcić”. Szampan towarzyszy nam w chwilach szczęścia i kojarzy się z przyjemnością. Dlaczego szampany Gosset są kultowe? Zobaczcie!

Dlaczego szampana pijemy tylko od wielkiego dzwonu?

Odpowiedź jest prosta: cena. Na butelkę dobrego szampana musimy wydać minimum 100 zł. Czym się kierować, aby kupić szampana wartego swojej ceny, a przede wszystkim smacznego?

Duże znaczenie ma wielowiekowa tradycja, doświadczenie, staranna selekcja winogron. Warto wiedzieć, że te wszystkie walory zapewnia najstarsza winiarnia w Szampanii – Gosset.

Firma Gosset

Firma założona w 1584 roku przez Pierra Gosseta wykorzystuje prawie 150 hektarów winnic
w Szampanii, z czego ponad 90 proc. uzyskało status Grand Cru i Premier Cru. Znakiem rozpoznawczym i wyróżniającym markę jest butelka, która po raz pierwszy pojawiła się w tym kształcie już w 1760 roku i jest w obiegu do dziś. Piętnaście pokoleń rodziny Gosset pracowało
na renomę i jakość produktów. Szampany Gosset są długowieczne i wysublimowane. Cechują
się niesamowicie świeżą i wibrującą kwasowością. A dojrzewają w piwnicach pod siedzibą wydrążonych w kredowej skale, których korytarze ciągną się ponad półtora kilometra. Pod koniec ubiegłego wieku dom Gosset przejęła rodzina Cointreau, właściciel np. słynnych koniaków Frapin,
z tej okazji powstał jeden z najlepszych szampanów na świecie: CELEBRIS Vintage.

Szampany Gosset

Szampany Gosset doskonale sprawdzają się jako aperitif oraz towarzysz finezyjnego jedzenia. Różowe wersje pasują nawet do dojrzewającej wołowiny. Szampany tej marki mają wielki potencjał do dojrzewania, wersje rocznikowe możemy już kupować z myślą o świętach, które przypadają za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close