Close
Eko trendy w Twoim domu

Eko trendy w Twoim domu

Styl Eko, to nie tylko już chwilowa moda, czy jak to niektórzy twierdzą fanaberia, ale konieczność. Dbanie o miejsce, w którym przyszło nam żyć, to w końcu nasz obowiązek. Nie mamy przecież planety B, a to co pozostawimy po sobie, otrzymają w spadku kolejne pokolenia. 

Autorka: Alicja Turuk

Lew Tołstoj mawiał, że większość wydaje się podnosić głos prosząc o zmiany na świecie. Niewiele jest jednak takich, które wprowadzanie zmian rozpoczęłoby od samego siebie. A to właśnie stąd, z wnętrza jednostek wzięły początek największe rewolucje świata. Niech zatem, jednym z tych małych, ale znaczących kroków, będzie na przykład wybieranie win z ekologicznych winnic. Na półkach naszych sklepów mamy całe mnóstwo win ekologicznych, organicznych, biodynamicznych i wegańskich. A dziś zachęcamy do przyjrzenia się dwóm z nich.

Wino ekologiczne Terre Di Kama Catarratto

Terre di Kama Catarratto Pinot Grigio oraz Terre di Kama Nero d’Avola to dwa wina ekologiczne przepełnione sycylijskim słońcem z winnicy, która może pochwalić się unijnym logo produkcji ekologicznej, dzięki czemu mamy pewność, że winorośle nie były poddany działaniu szkodliwych chemikaliów. Producent zadbał też o ochronę środowiska naturalnego – m.in. o bioróżnorodność, oszczędność energii, jak najmniejszą ilość odpadów.

Oba wina są skoncentrowane, intensywne i niezwykle aromatyczne. Czerwone – otrzymało złoty medal na konkursie win BIO Mundus Vini 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close