Close
HUGEL&FILS:
Wino jest już w gronie

HUGEL&FILS:
Wino jest już w gronie

Rodzina Hugel od kilku wieków należy do grona najznakomitszych winiarzy w regionie Alzacji i najbardziej cenionych familii winiarskich na świecie. Budowany przez kolejne pokolenia prestiż opiera się na historii, tradycji i niepodważalnych umiejętnościach winiarskich. Można pokusić się o stwierdzenie, że każda butelka sygnowana marką Hugel&Fils zawiera skrawek Alzacji – i to w najlepszym wydaniu. Każdy, kto chce się o tym przekonać, powinien choć raz spróbować jednego z tych wspaniałych win.

Na straży jakości win Hugel&Fils – zgodnie z tradycją – stoi zasada „wino jest już w gronie”, stosowana na każdym etapie uprawy winorośli oraz produkcji wina. Odnosi się ona do indywidualnego traktowania i uprawy każdej odmiany, ze szczególnym uwzględnieniem warunków klimatycznych oraz glebowych w danym terroir. To znaczy, że każda odmiana sadzona jest w tej części winnicy, która zapewnia jej najlepsze warunki rozwoju. Ponadto w winnicy stosuje się optymalne metody prowadzenia winorośli, jak m.in. zielone zbiory.

Działania mające na celu troskę o wzrost roślin, dojrzewanie owoców i zbiorów angażują wyłącznie pracę ludzkich rąk. Ma to ogromny wpływ na jakość owoców, które tuż po zbiorach podlegają restrykcyjnej selekcji z zastosowaniem surowych kryteriów, dzięki czemu do produkcji trafiają wyłącznie grona najwyższej jakości.

Co ciekawe, roczniki odbiegające od standardów są częściowo lub w całości sprzedawane innym lokalnym winiarzom. Zanim wino trafi na stół konsumenta, dojrzewa minimum 2 lata w piwnicach rodziny Hugel. Większość z nich pozostaje w szesnastowiecznej zabudowie i kryje takie skarby jak ponad stuletnie dębowe beczki. Jedną z nich jest Sainte Caterine z 1715 roku, która trafiła nawet do Księgi rekordów Guinessa.

Hugel&Fils w Primum Familiae Vini

Obecnie marka Hugel&Fils znana jest szeroko w całej Francji, a prawie 80 proc. wyprodukowanych win trafia do ponad stu krajów. Dzięki znakomitej renomie rodzina została wybrana do członkostwa w Primum Familiae Vini, zrzeszeniu dwunastu rodzinnych firm winiarskich w najważniejszych regionach winiarskich świata. Jest również członkiem Enochian, międzynarodowego stowarzyszenia firm rodzinnych, działających od ponad dwustu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close