Close
W POSZUKIWANIU PRAWDZIWEGO SMAKU

W POSZUKIWANIU PRAWDZIWEGO SMAKU

Prawdziwe polskie smaki odnajdziesz w Zamościu.

Festiwal win i produktów regionalnych już w sierpniu. W sierpniowy weekend Zamość po raz kolejny zmieni się w stolicę polskiego wina. Trzecia edycja Festiwalu Win Polskich i Produktów Regionalnych już 13 sierpnia. 

Klub Kocham Wino jest oficjalnym partnerem wydarzenia – dowiedz się jak otrzymać swoją wejściówkę!

Roztocze słynie zarówno z wyśmienitej kuchni, jak i z bogatych tradycji winiarskich sięgających średniowiecza. W połowie sierpnia b.r., w Zamościu odbędzie się po raz kolejny jeden z największych w kraju festiwali polskich win i produktów regionalnych. Wydarzenie uświetni koncert Kasi Kowalskiej.

Degustacje win, sad owocowy i laboratorium smaku i zapachu na Rynku Wielkim w Zamościu. W festiwalu weźmie udział 11 winiarzy z  Roztocza i Lubelszczyzny. Na odwiedzających będzie czekało kilkadziesiąt win gronowych i z owoców.

Po raz pierwszy część Rynku Wielkiego zamieni się w owocowy sad. Uczestnicy festiwalu będą mogli zrelaksować się w cieniu wiśni, jabłoni i gruszy lub pooglądać gotowanie na żywo w wykonaniu jednego z najlepszych roztoczańskich kucharzy – Marcina Sikory.

W tym roku do wydarzenia przyłączyły się również okoliczne restauracje, które na czas festiwalu opracowały specjalne menu, do którego dobrano regionalne wina. Restauratorzy i sommelierzy w ten sposób zachęcają gości do degustacji i rozmów na temat tajników sztuki łączenia win z potrawami, czyli tzw. „food & wine paringu”

W strefie produktów regionalnych natomiast będzie możliwość skosztowania m.in. lokalnych serów, miodów, kiszonek, chlebów i ciast.

Stałym elementem wydarzenia jest natomiast Laboratorium Smaku i Zapachu, gdzie można sprawdzić co składa się na smak i zapach danego wina. – „W poszukiwaniu prawdziwego smaku to festiwal, który na dobre wpisał się w cykl wydarzeń organizowanych co roku w Zamościu. Cieszy nas, że z każdą edycją zyskuje większą grupę fanów. Polskie wina choć są coraz popularniejsze to wciąż trudno dostępne ze względu na stosunkowo niewielką produkcję w porównaniu do topowych, europejskich krajów winiarskich. Wina owocowe i gronowe z Roztocza powstają według tradycyjnych receptur i nawiązują do wszystkiego co najlepsze w polskich tradycjach winiarskich. A dzięki festiwalowi mamy możliwość poznania większość winiarzy z tego regionu i ich wyrobów w ciągu jednego dnia. To świetny pomysł na weekendowy wyjazd dla wszystkich wielbicieli win i kuchni regionalnych, również dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji się z nimi zetknąć”. zaprasza Wioletta Wilkos,Prezes Fundacji Winiarnie Zamojskie.

Festiwal zakończy wieczorny koncert Kasi Kowalskiej. Wstęp na koncert jest bezpłatny

Dlaczego warto odwiedzić Zamość i Roztocze?

Roztocze to malowniczy region na południowo-wschodnim krańcu Polski, który rozciąga się przez województwa lubelskie i podkarpackie aż do Lwowa. Dzięki dużemu nasłonecznieniu i licznym wzniesieniom terenu nazywany jest „Polską Toskanią”.

Ten wyjątkowy mikroklimat sprawił, że jest to doskonała przestrzeń do uprawy winorośli i owoców. Roztocze od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce największych producentów porzeczek, agrestu i malin w Polsce, z których m.in. wytwarzane są regionalne, wysokiej jakości wina owocowe. Wśród win gronowych najpopularniejsze szczepy to m.in. johanniter, riesling, regent, seyval blanc i solaris.

Festiwal „W poszukiwaniu prawdziwego smaku” to jednocześnie promocja i wsparcie dla rozwoju polskiego winiarstwa oraz regionalnych produktów z Roztocza. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Winiarnie Zamojskie oraz miasto Zamość.

Dla Klubowiczów z kartą Srebrną i Złotą czekają bezpłatne wejściówki!

Do 7 sierpnia wypełnij formularz, a od Kocham Wino otrzymasz w prezencie bilet wstępu.

Masz kartę Burgundową?

Oferujemy Ci możliwość wymiany 10 punktów Kocham Wino na wejściówkę. Do 7 sierpnia wypełnij formularz, a my zamienimy Twoje punkty na bilet wstępu na festiwal.

Więcej szczegółów o festiwalu również na stronie internetowej:

https://wposzukiwaniuprawdziwegosmaku.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close