Close
Sprawdzamy co słychać w winnicy DeMorgenzon

Sprawdzamy co słychać w winnicy DeMorgenzon

Mówimy do naszych roślin, więc dlaczego nie włączyć im muzyki? To właśnie dlatego niektórzy producenci wstawiają głośniki w swoich winiarniach. W winnicy DeMorgenzon Estate, wierzą, że aby stworzyć dobre wina, krzewy winorośli muszą być otoczone przez muzykę. To właśnie muzyka wpływa na wzrost winorośli i owoców.

wino z winnicy De Morgenzon

Na południowych stokach wzgórz Stellenbosch, tuż obok Kapsztadu, leży winnica DeMorgenzon. Nazwa pochodzi od porannego słońca, które uderza na wschodnie wzgórza winnicy. Stoki wznoszą się od około 200 do prawie 400 m nad poziomem morza, a widoki obejmują Cape Town, Górę Stołową, Cape Point. Wszystkie posiadłości z winem na Przylądku Zachodnim są piękne i wszystkie mają wyjątkowy teren. Jednak to właśnie winnica DeMorgenzon jest miejscem najbardziej niezwykłym z nich wszystkich. Posiadłość to 91 hektarowy ogród przeplatany 55 hektarami obfitych, wypielęgnowanych winnic, kilometry szmaragdowo -zielonego trawnika, wszystko obramowane kwiatami w odcieniach fioletu i różu. To „winnica ogrodowa”. Nie ma wątpliwości, że różnorodne biologicznie i wrażliwe ekologicznie środowisko wytwarza nieskończenie lepsze winogrona, a piękno ogrodów uchwycone jest w każdej butelce wina.

winnica De Morgenzon i jej wino DMZ Chardonnay

Twórcą tych doskonałych win jest Carl Van Der Merwe. Wraz ze swoim zespołem w winiarni i na winnicach, stworzył style wina, które są wyjątkowym odzwierciedleniem DeMorgenzon i okazały się bardzo cenione przez czołowych winiarzy na świecie. Filozofia Carla jest prosta: ingerować tak mało jak to tylko możliwe i tak dużo, jak to konieczne. Carl jest zdeterminowany, aby poprawiać jakość każdego lata. Mocno wierzy, że ekologiczne środowisko z minimalną interwencją wytwarza nieskończenie lepsze winogrona. A jeśli dodatkowo winorośle są rozpieszczane i słuchają muzyki 24 godziny na dobę to nie ma wątpliwości, że znajdujemy się w niezwykłym miejscu o światowej klasie.

Nie pozostaje nic innego jak przejść się po farmie i wsłuchać się w Bacha, Mozarta czy Hadyna lub The Doors.

W DeMorgenzon wszyscy są przekonani, że muzyka uspokaja i zachęca ich winogrona do bardziej dojrzałych, dobrze zaokrąglonych owoców dostarczających doskonałe wino. Muzyka ma wpływ na smak i zapach wina. W takich oto warunkach powstaje moje ulubione wino z oferty DeMorgenzon – Reserve Chenin Blanc – zachwyca się Monika Pawłowicz, Dyrektor Zakupów Centrum Wina. To Chenin Blanc z DeMorgenzon pochodzi z winorośli zasadzonych w 1972 roku. Winorośle są sadzone w rozłożonych glebach granitowych, na wysokości od 250 do 300 metrów nad poziomem morza. To wino to spektakl pokazujący aromaty białego kwiatu, owoców pestkowych, miodu i tostów. Wybucha bogatym smakiem gruszki, kwiatu pomarańczy, karmelu i przypraw. Jest to światowej klasy wino, które doskonale łączy równowagę między bujnymi owocami, a chrupiącą, przepyszną kwaśnością.

Autor: Monika Pawłowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close